Close

novoty

23.1. Dobrý deň. Na našom poslednom tréningu v sobotu sa objavila pozitivita na Kovid 19 u jedného rodiča aj u mňa. Preto Vás chcem poprosiť, aby ste pre istotu otestovali svoje deti. Dúfajme, že to nie je nič vážne. Tento týždeň bude za mňa viesť tréningy p. Maroš Kubík – ja budem v karanténe. Ďakujem za porozumenie.

18.1. 2022: v záložke videá si môžete pozrieť nové…no čo asi, videá

Zmena termínu skúšky! Z korona dôvodov sme presunuli termín skúšok na 19.2. Dolaďovací tréning je v pôvodnom termíne.

A šírte, že prijímame aj nových členov!

Pozvánka na dolaďovací tréning a pozvánka na skúšky.

Predskúškový dolaďovací tréning sa uskutoční v sobotu 22.1. v aikido klube LM.

Mladšia skupina ( farebné opasky ) – 16.00 až 17.00

Staršia skupina ( medzinárodné skúšky ) – 17.00 až cca 18.00

Poplatok za tréning – 3 € / osoba

27.11. Tréner sa stále učí – tentoraz na seminári v meste Strzelin / PL /

Kuknite si nové fotky a video v záložke foto / video

SKÚŠKY!

Klubové, aj medzinárodné skúšky 19.2. Uskutočnia sa v našej mikulášskej telocvični a ako hlavný skúšajúci bude sensei Tomasz Kuszewicz 4. dan aikido z Poľska. ……..Musíme zabrať v príprave, nech to má nejakú úroveň!

Spolupráca s Hotelovou Akadémiou – v tomto školskom roku som rozbehol spoluprácu s danou strednou školou. Jej žiaci majú možnosť vyskúšať si aj inú, alternatívnu telesnú výchovu. Pracujeme hlavne na obratnosti, cvičeniach s vlastnou váhou, kotúľoch. Spoločne sa učíme a väčšinou je dobrá nálada. Foto v galérii.

Celoročne prijímame nových členov! Urobte niečo pre svoje zdravie napríklad aj v našom klube.

Cez prázdniny sa tréner zúčastnil na dvoch seminároch, aby nezaspal na vavrínoch. Dial sa aj prímestský tábor aj cvičenie prázdninovej školy. Pozývam na aikido pre rodičov a deti no a od septembra začíname novú sezónu, pravdepodobne už zase aj v L. Hrádku. Teším sa na stretnutie!

Ďakujem všetkým za spoločné cvičenia v uplynulej sezóne a stretneme sa zase v UTOROK 10.8. v LM, tréningy budú bežať v obvyklých časoch . Zoberte aj rodičov, alebo aj starých rodičov, lebo v auguste budú spoločné tréningy pre celú rodinu!

Pozýva vždy vážny a namosúrený tréner.

1.6 bolo MDD. Naše dojo navštívili 3 triedy zo ZŠ M. Janošku. Mali sme tréningy všeobecnej pohyblivosti. Foto v galérii

V nedeľu 30.5. sme mali outdoor tréning v L. Hrádku pod Skalkou. Zišlo sa nás tam 8, precvičovali sa hlavne zostavy so zbraňami a bolo dobre.

Od 1.5. začína v našej telocvični cvičiť aj klub tradičného karate. Každý utorok a štvrtok od 19.00.

JOGA – každý pondelok a štvrtok.

SPA obranná streľba – každú druhú nedeľu

TAI CHI a Pohyb pre život – pondelky a stredy

SKÚŠKY!

v nedeľu 13.12. sme po dlhom období a v malom kruhu , za dodržiavania protipandemických opatrení zorganizovali koncoročné  skúšky technickej vyspelosti. Ako skúšajúci komisár sa na nás bol pozrieť sensei Ján Novotný z klubu Satori Kai Prešov. https://www.aikido-presov.sk/.

Skúšky dopadli úspešnejšie, ako som čakal…výborná práca, vážení. Všetkým úprimne gratulujem! Zúčastnili sa ja traja páni z košického aikido klubu. Tu je výsledková listina: Max Špilberger 12. KYU, Lada Maršíková 11. KYU, Linda Vargová11. KYU, Alex Sejna 4. KYU, Martin Fronko 5. KYU, Matej Karol Kubík 5. KYU, Maroš Kubík 2 . KYU, Radana Ivanová 4. KYU, Dušan Moravčík 2.KYU, Peter Tamáš 1. KYU, Erik Bruoth 2. KYU.

Linky na stiahnutie fotiek a videí zo skúšok:

https://uloz.to/file/r6f9nqGaffEc/zaciatok-rar

https://uloz.to/file/OJsQfo5YHMBU/stred-rar

https://uloz.to/file/04yiuLXzAti1/koniec-rar

https://uloz.to/file/Sx6MNpWhnN4o/fotky-rar

18.11.2020: V L. Hrádku sa tréningy kompletne rušia a v L. Mikuláši pokračujeme len v malom kruhu – podľa nariadenia maximálne 6 osôb. Keďže ja sa tiež počítam ako osoba, môže tam byť okrem mňa už len 5 ľudí . Ale matematika mi nikdy moc nešla…

Aj za tento skvelý rok 2020 môžete darovať nášmu klubu 2 % z Vašich daní. Formuláre budú známe hneď po oficiálnom zverejnení príjemcov. Sme nezisková organizácia a keďže sme za tento rok nedostali žiadnu podporu od miest L. Mikuláš, ani L. Hrádok, ani sa nedalo zarobiť si na fungovanie cvičením, tieto peniaze sú naozaj nevyhnutné pre zachovanie nášho klubu s pomaly 28 ročnou tradíciou. Dopredu ďakujem.

10.11. utorok – ZAČÍNAME. Len v Mikuláši, malé skupiny po 6 ľudí, podmienka negatívny test na kovid. V bežných dňoch a časoch – rýchlo, kým nás zase nestopnú!!

25.10. 2020: z pochopiteľných dôvodov musíme všetky naše cvičenia prerušiť, zrušiť, či nebodaj zahodiť. Keď ( a ak vôbec ) sa situácia zmení, rád Vás znovu uvítam na tréningoch. J.K.

LM: utorok a štvrtok 17.00 – 19.00, LH: streda 17.00 – 19.00

25.9. – vítam v našich radoch nových cvičencov a prajem im veľa pozitívnych zážitkov pre cvičení!

Od septembra budú každý utorok ráno v našich priestoroch cvičiť aj žiaci Hotelovej akadémie LM. Budeme sa venovať veciam, ktoré na bežných hodinách telesnej výchovy nebývajú. Plus trošičku zabŕdneme aj do sebaobrany.

Tréningy v L. Hrádku: kým neskončí táto mimoriadne smrtiaca epidémia galaktických rozmerov, budeme cvičiť len KAŽDÚ STREDU – mladší od 17.00 do 18.00 a starší s dospelými 18.00 až 19.00. 

L. Mikuláš, AIKIDO klub utorok aj štvrtok 17.00 až 19.00.

Upozornenie – do obidvoch klubov prijímame len OBMEDZENÝ POČET DETSKÝCH CVIČENCOV. To znamená najviac 5. Čo sa týka nových cvičencov vo veku 14-15 až X rokov, OBMEDZENIE NIE JE!

Od septembra chcem vyskúšať v našej telocvični v LM 2 x týždenne ranné rozcvičky, pre naštartovanie sa do bežného dňa. V tichom prostredí, len prirodzené pohyby s vlastným telom, bez činiek, strojov, hudby a ezoteriky…Utorok a štvrtok od 6.30 do 7.30, cena 4 € / osoba / tréning. POZÝVAM! Info a rezervácia na tel: 0910176190

———————————————————————————————————————————-

27.7. – v našich priestoroch v LM začal letný športový tábor ABC štúdia. Foto v galérii

Pre portál www.top100sk.com som napísal článok o tom, čo aikido dalo mne a ako to celé chápem:

https://aikidolm.org/wp-content/uploads/2020/07/AIKIDO-a-JK.doc

Anketa – oznam pre Hrádočanov.

Dobrý deň vážení cvičenci a podporovatelia klubu.

Situácia s cvičením sa nám trochu skomplikovala. Preto si Vás dovoľujem obťažovať s otázkou, či budete mať záujem cvičiť aj od nového školského roku 20/21. ( ak nám ovšem koronavírus dovolí a neobjaví sa nejaký jeho príbuzný ).
V poslednej dobe nám chodilo na tréningy čoraz menej ľudí – čiže bolo aj menej peňazí. Keďže to vypadá tak, že v ďalšom roku nemôžeme rátať s dotáciou Mesta LH, museli by ste to finančne zatiahnuť sami. Mne to predbežne vychádza – minimálne 14 členov ( spolu ) a poplatok 28 € / mesačne na jedného člena. Samozrejme zľava 50% na člena rodiny by ostala.
Uvítal by som Vašu reakciu na tento môj oznam. ( Odpovede typu: UVIDÍME, MOŽNO, KEĎ…TAK HÁDAM a podobne mi nepomôžu , Odpovede typu – BUDEM, alebo NEBUDEM CHODIŤ sú oveľa smerodatnejšie )
V prípade, že nebude dosť záujemcov, budeme musieť aikido v Hrádku zrušiť, čo by mi bolo dosť ľúto. Tréningy v Mikuláši budú pokračovať, takže potom by pre Hrádočanov bola možnosť dochádzať do LM.
Ďakujem za pochopenie a čakám na Vašu odozvu.
Keďže nemám na všetkých mailový kontakt, pomôžte mi , prosím, rozšíriť tieto zvesti medzi ostatných členov klubu LH.
Prajem veľa zdravia, pekné leto a možno sa ešte stretneme v telocvični aj v júni.
Tréner  JK
V tejto tabuľke nájdete obsadenosť priestorov v júni 2020:

Koniec júna: v našej telocvični občas privítame aj žiakov blízkej základnej školy. Cvičíme základné pohybové schopnosti aj sa trochu hráme. Foto v galérii
 
V našej tzelocvični je dočasne a nepravidelne aj lyžiarsky klub Závažná Poruba. Tu je tabuľka obsadenosti, platná len do prázdnin:

2 % z daní za uplynulý rok. Vážení priaznivci nášho klubu. Aj tento rok nám môžete darovať 2 % z Vašich daní. Naše oficiálne údaje nájdete tu: https://www.notar.sk/%C3%9Avod/Not%C3%A1rskecentr%C3%A1lneregistre/Poberatelia2zdane%E2%80%93vyh%C4%BEad%C3%A1vanie/Poberatelia2zdane%E2%80%93detail.aspx?id=1559

Tlačivá tu:

VYHLASENIE 2020 OK

2 % POTVRDENIE

ĎAKUJEM!!

………………………………………………………………..

Celoročne prijímame nových cvičencov každého veku v obidvoch mestách!

25.1. sme v počte traja naši cvičili na seminári u našich priateľov v Prešove.

Foto v galérii

10.1.2020: V našich priestoroch už cvičí, popri klube aikido a klube Slovenská bojová veda -Vatra aj pán Patrik Lach so svojim systémom POHYB PRE ŽIVOT       ( pohybprezivot.eu ) Ale naďalej ponúkame na prenájom serióznym klubom s pravidelnou činnosťou novo vybudovanú telocvičňu s kompletným zázemím. Plocha žineniek cca 17×6 m, WC, sprchy, šatne. Ešte máme voľné termíny!

OZNAM: ROZDELENIE SKUPÍN V MIKULÁŠSKOM KLUBE – 

Vážení cvičenci, vážení rodičia. V rámci skvalitňovania našich tréningov nastala situácia, kedy by bolo vhodné rozdeliť cvičencov spoločného tréningu na dve skupiny. Optimálne riešenie je,  že noví mladší cvičenci by navštevovali druhý večerný tréning – čiže utorky a štvrtky od 18.00 do 19.00. Na týchto tréningoch sú momentálne začínajúc deti, kde sa môžeme viac hrať a venovať sa viac základom. V prvom termíne by ostali mladší pokročilí a mládež. Prosím, dajte mi vedieť, či by Vám takéto riešenie vyhovovalo. Zmeny by sme uplatnili od 1. februára.          Ďakujem.     J. Král, tréner,  tel 0910176190

Aikido klub Prešov pozýva pokročilejších cvičencov na seminár, ktorý povedie moja bezvýznamná osoba. Obsah seminára – cvičenia so zbraňami. Nie je vhodný pre úplných začiatočníkov. Teším sa na stretnutie!

Po prázdninách začíname zase makať.

Utorok 7.1. od 17.00 v Mikuláši

Streda 8.1. od 17.00 v Hrádku

Podľa bežných skupín!

PREDVIANOČNÝ VIDEO TRÉNING – štvrtok 19.12. o 17.00 v mikulášskom AIKIDO klube – kpt. Nálepku 10. Premietanie záberov z našej činnosti, odovzdávanie vianočných darčekov, rozprávanie a voľný program. Všetkých členov srdečne pozývam!

V piatok 8.12 sme mali posedenie  na žinenkách – reportáž p. Vaněka z expedícií na Sachalin a ruský Ďaleký východ. Premietanie, rozprávanie. A veľmi poučné!

Ponúkame na prenájom serióznym klubom s pravidelnou činnosťou novo vybudovanú telocvičňu s kompletným zázemím. Plocha žineniek cca 17x 6 m, WC, sprchy, šatne.
A naďalej prijímame nových členov, pre naše aikido skupiny LM aj LH. V prípade záujmu ma kontaktujte na 0910176190.

23. a 24.11. – seminár so shihanom Wysockým 8. dan, Opava, ČR

16. a 17.11.V počte štyroch borcov ( Kubíkovci, Besta a JK ) sme si odcvičili  seminár s našim majstrom G. Stegerom. Še cvičilo u totym Prešovu a buli aj skušky na dan.

Foto v prilohe

1.- 3.11 Seminár so shihanom Kazuyasu Kamimurom v Gliwiciach. Foto v galérii

30.10. Mikulášsky klub si stojí takto: prvá skupina pokročilí a starší ( začiatky od 17.00 ) je už dosť zaplnená. Naopak druhá skupina ( ktorá mala byť rodičia + deti ) v praxi väčšinou vyzerá tak, že sú tam 3-4 deti , samozrejme bez rodičov…Ak sa situácia nezlepší do konca januára, asi obidve skupiny zlúčime.. Dospelí nie sú žiadni, no čo už. Kapacity sú, so záujmom je to už horšie.

Hrádocký klub sa už slušne rozbehol, aj keď niekoľko ľudí – malých aj veľkých, by sme ešte potrebovali. Šírte tento oznam ďalej, prosím.

Stále a nekonečne prebieha prestavba šatní v našom novom objekte, údajne by to malo byť do 2 týždňov už hotové.

Držte palce, ale ešte lepšie by ste urobili, keby ste nám na tento projekt prispeli svojou troškou do mlyna, tak, ako to už niekoľko podporovateľov urobilo. Ďakujem.

Vo štvrtok 26.9. nás boli navštíviť redaktori z TV Liptov …pozri od 19. minúty- https://www.youtube.com/watch?v=0gN3CjRUppE&fbclid=IwAR348W8oKmda0CMYz9NFGBYbsAyu0Lj1ptn5mxV5XxCKiAup0ZEF0b1oZHE

Ak si ešte stále rodičia myslia, že nedostatok pohybu ich detí je OK – https://www.lidovky.cz/domov/telocvik-je-az-na-poslednim-miste-deti-jsou-slabsi-a-linejsi-nez-pred-10-lety.A160209_135452_ln_domov_mpr?

V LM pokračujeme v úprave šatní a WC – ak by bol niekto ochotný finančne nám prispieť, na tejto stránke nájde číslo účtu. Ďakujem. Do galérie som umiestnil niekoľko fotiek z bežného tréningu v LH. A tiež zo staveniska v LM a konečnú vizualizáciu šatní.

Halo – členovia naši! Budíček! Už sa dávno cvičí!

TAKTO ĽA:

Rozpis tréningov:

L. Hrádok – ZŠ Hradná ulica

PONDELOK : deti 16.00 až 17.00, mládež ( od cca 12 rokov )

a dospelí 17.00 až 18.00

STREDA: deti 17.00 až 18.00, mládež a dospelí 18.00 až 19.00

L. Mikuláš – aikido klub ( naša nová telocvičňa ) kpt. Nálepku 10

UTOROK aj ŠTVRTOK : prípadní detskí nováčikovia 16.00 až 17.00                           ( zatiaľ nebeží ),   17.00 až 18.00 mládež od cca 12 rokov a viac, 18.00 až 19.00 rodičia s deťmi

…………………………………………………………………………………………………………………..

CENNÍK CVIČENÍ od 1.9. 2019

                          AIKIDO KLUB L. Mikuláš a  L. Hrádok, cenník 

Príspevky sú rovnaké pre obidva kluby. Zaplatením príspevku má každý cvičenec  nárok navštevovať ktorýkoľvek tréning v obidvoch kluboch súčasne.

Starí členovia – 22 € / mesiac

Noví členovia – 25 € / mesiac + jednorazová vratná záloha na zbrane 25 €,

alebo 5 mesiacov za 110 € a 10 mesiacov za 220 €.

Ďalší rodinný príslušník 50 % zľava.

Prvé dva tréningy zadarmo

Jednorazový tréning 4 €

Individuálny tréning, iba v LM  mimo bežné časy 20 € / hodinu (min 2 a  max. 4 osoby ).

Prenájom miestnosti v LM

– pre pravidelné tréningy 10 € / hodinu

–  pre jednorazovú akciu 15 € / hodinu , alebo 100 € / víkend

…………………………………………………………………………………………………………………..

od septembra 2018 prijmeme aj niekoľko nových žiakov. Z časových a priestorových dôvodov naozaj iba zopár. Prednosť budú mať ľudia na odporúčanie a rodinní príslušníci..pardon, ale len nerád by som videl dospelákov, ktorí teraz cvičia v starom BUDO klube. Rozhodli sa ostať tam, ja to rešpektujem.

Šírte tento oznam ďalej:

AIKIDO LM a LH: Vystúpenie na ŠDZP v spolupráci s klubom VATRA – slovenská bojová veda sme urobili krátku ukážku našej činnosti na športovom dni telesne postihnutých. Za naše farby úspešne bojovali Kubík st., Čačkovci všetci, Ontko, Kollár a tréner. Všetkým ďakujem za super ukážku. Foto v galérii.

August – účasť trénera na letnej škole aikido, pod vedením shihana Stenudda VII. dan. Foto v galérii.

Júl 2019 –  nová telocvičňa je už realitou aj vďaka niekoľkým ľuďom, ktorí nám nezištne finančne pomohli.Väčšinou si neželajú byť menovaní. Nejde im o zviditeľnenie samých seba, ale o podporu dobrej veci..to je v dnešnom svete naozaj vzácnosť.Cvičiť sa už dá , len nás čakajú ešte väčšie výdaje na výstavbu šatní a sociálok. Verím, že sa ešte niekto ochotný nájde. Budeme vďační za každú pomoc. Naše číslo účtu nájdete na tejto stránke. Ďakujem.

12. až 14.7. účasť na letnej škole aikido v Grazi. Viedli ju náš učiteľ G. Steger VI. dan a jeho učiteľ S. Benedetti VII. dan. Foto v galérii

26.6. sme v Hrádku vyčistili a uložili tatami. Len ma mrzí, že tam boli iba dvaja dospelí a jedno dieťa…všetci ostatní akosi ,,zabudli,,. Smutná rozlúčka so sezónou.

25.6. sme mali v LM prvý oficiálny tréning v našom novom dojo.

 Držte nám palce a môžete nám aj prispieť troškou peňazí do kasičky…pre jednoduchosť pridávam aj naše číslo účtu.: SK2109000000000334618003

1.6. 2019  úspešne sme zvládli tri akcie v priebehu dvoch dní: MDD Liptovský Hrádok, Cesta rozprávkovým lesom na hoteli Permon a MDD vo Vavrišove. Chcem sa srdečne poďakovať všetkým spolubojovníkom a spolubojovníčka, bez ktorých by to nemalo zmysel. Veľké DOMO ARIGATO! Kto tam všetko bol? Predsa: Miška Janovčíková, Barborka Majeríková, Inga Pokorná, Radko Ontko, Dano Trizna, Erik Vyhnal, Dano Jakubčiak, Jerguš Chvála, Matúš Kaliský, Matúš Perašín, Maťo Kubík, Martin Ondrla, Peťo Beluščák, Peťo Krivoš a Peťo Čačko starší. Ďakujem! Foto v galérii, všetky fotky si môžete stiahnuť z týchto odkazov:

nácvik:https://uloz.to/!rQkxFA4wTTNa/nacvik-na-mdd-2019-rar

Permon aikido: https://uloz.to/!t3LzdjL6wHt2/permon-aiki-rar

Permon ostaní: https://uloz.to/!qKgpnp6L4grO/permon-ostatne-rar

Novota v L. Mikuláši:
Za výdatnej a podstatnej podpory p. Vaněka
https://www.facebook.com/stanisovska.jaskyna ) pripravujeme v LM nové stabilné dojo. Postupne si ho prerábame a pripravujeme na činnosť. Už nám treba len ,,maličkosti,, – šatne, sociálky, vnútorné úpravy. A dokúpiť tatami atď. Držte nám palce a môžete nám aj prispieť troškou peňazí do kasičky…pre jednoduchosť pridávam aj naše číslo účtu.
P. S. robíme to pre verejnosť, hlavne deti a mládež. Už máme zopár ľudí, ktorí to tiež takto chápu a prispeli nám, kto ako mohol. Všetkým z celého srdca ďakujem!

18. a 19.5 sa tréner zúčastnil na seminári so shihanom Wysockým v Opave. Foto v galérii

27.4. Skúšky technickej vyspelosti dopadli nad očakávanie výborne. Foto v galérii 


Všetky fotky si môžete stiahnuť odtiaľto: uloz.to/!jXQKCIsHsX2L/aiki-skusky-2019-rar. a videá odtiaľto: uloz.to/!Q73FRA4Hk9Th/aiki-skusky-2019-videa-rar.

Výsledky skúšok: 

                       Skúšky technickej vyspelosti 27.4.2019 L. Hrádok
Priezvisko Meno   (farba) nové KYU
Beluščák Peter   5.
Besta Juraj   4.
Čačko Samuel   6.
Čačko ml. Peter červená 10.
Čačko st. Peter   4.
Fedurco Andrej   6.
Gueddouda Sebastián hnedá 7.
Chvála Jerguš hnedá 7.
Chválová Mária   4.
Janovčíková Michaela oranžová 11.
Kaliský Matúš hnedá 7.
Keszegová Bianca oranžová 11.
Krivoš Peter oranžová 11.
Kubík Matej hnedá 7.
Kubík Maroš   4.
Majeríková Barbora oranžová 11.
Mlynár Michal   4.
Mlynár Richard   5.
Ondrla Martin   5.
Ontko Radoslav   5.
Pokorná Ingrid oranžová 11.
Rigg Matúš   5.
Rigg Jerguš zelená 9.
Sejna Alexander   6.
Tekeľ Anton   5.
Trizna Oliver oranžová 11.
Trizna Peter   5.
Vaňková Dorota žltá 12.
Vaňková Markéta žltá 12.
Živčic Artur hnedá 7.
Liptovský Hrádok 27.4.2019 J. Marec, J. Kráľ, M. Bobák, D. Trizna
  1. až 14.4. sa tréner spolu s tromi Košičanmi zúčastnil seminára organizácie Mutokukai , ktorý vo Viedni viedol náš shihan Stephane Benedetti 7. dan. Foto v galérii

……………………………………………………………………………………………………………………..

….celoročne prijímame nových členov do LH aj LM !

22.3. až 24.3. som sa zúčastnil na seminári, ktorý viedol náš učiteľ, priateľ a technický garant G. Steger, VI. dan z Rakúska. Super cvičenie a motivácia do ďalšieho rozvoja!  Foto v galérii

Približný obsah cvičenia pre seniorov:

Žiadne posilňovanie s náradím, žiadna hudba a cvičenie v rytme. Základné a prirodzené ( zabudnuté ) pohybové schopnosti, správny postoj a dýchanie, veľa času na žinenke, máličko zo základnej sebaobrany. Obsah tréningu sa bude do veľkej miery prispôsobovať zúčastneným..

Pozývame všetkých členov na sústredenie:

seminar JK v LH - kópia

1.12. – už sme oficiálne zaregistrovaní ako prijímatelia 2 % z daní za rok 2018. Preto, vážení cvičenci a priaznivci, ak ste sa ešte nerozhodli, komu dáte svoj príspevok v tomto roku, dajte ho nám!

Informácie o určenej právnickej osobe:

2 %

Potrebné dokumenty ku 2 percentám si môžete stiahnuť nižšie  …

2 % z daní pre náš klub aikido – sebaobrana

15.1. Dokúpili sme ďalších 20 m tatami do L. Mikuláša. Máme zhodne po 60 m² v LH aj LM.

Môj rok na tatami v krátkom videu: https://vimeo.com/307993126

Zmena členského v Liptovskom Hrádku: od 1.1. 2019   sa zvyšuje členský  príspevok na 20 € mesačne    ( ďalší rodinný príslušník má, ako doteraz, 50 % zľavu ). Platí rovnako pre všetkých. 2 € z tohto členského budú použité ako záloha na usporiadanie seminárov, alebo skúšok.

Vysvetlenie situácie v BUDO klube:

pre určité názorové nezhody medzi trénermi došlo k rozdeleniu klubu na dva samostatné oddiely. Jeden, pod vedením Milana Matulu I. dan ostáva cvičiť v pôvodných priestoroch BUDO klubu, druhý vznikol pod vedením J. Krála 3. dan na ZŠ M. Janošku ( alebo starý názov ZŠ čs. brigády ). Všetky informácie o časoch atď.  sú uvedené na tejto stránke. Inými slovami, máte na výber, či Vám viac vyhovuje tréner MM a jeho časy, alebo tréner JK. Aikidu zdar a medziľudským vzťahom zvlášť!

Členské poplatky v AIKIDO PLUS : prvé dva tréningy pre nováčikov ZADARMO, potom 1 tréning 3 €, alebo mesačne 20 € členovia, 22 € nováčikovia.

6.10. sa tréner JK ( ako vždy sám…) zúčastnil na super podujatí 24 hodinový aikido maratón v Košiciach. Parádnu akciu zorganizoval p. Martin Frankovič z aikido akadémie Košice.

18.9.dnes sme pre tretiakov Strednej odbornej školy elektrotechnickej v L. Hrádku urobili ukážky práce nášho klubu. Záujemcovia si mohli niektoré cvičenia a techniky vyskúšať aj na vlastnej koži. Ďakujem pánom Mišovi Mlynárovi, Danovi Triznovi a Erikovi Vyhnalovi za ukážky, všestrannú pomoc a organizáciu!

  1. až 16.9. sa v Novom Jičíně konal vynikajúci seminár aikido, ktorý viedol sensei NEBI VURAL 7. dan.

Zúčastnil sa ho tréner JK, ako vždy sám..Foto v galérii

Aikido Liptovský Hrádok –  na naše vystúpenie

na V. Hrádockom športovom dni dopadlo výborne! Ďakujem všetkým zúčastneným. Foto v galérii.

Viac fotografií z tohoto vystúpenia, ktoré vyhotovil p. Kaliský, si môžete stiahnuť na

tomto odkaze: ulozto.cz/tam/_ysCmmJA1TNaH

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

AIKIDO L. Mikuláš – ZMENA TRÉNERA! V mikulášskom klube je od 1.9.

trénerom pre všetky kategórie len MILAN MATULA, 1. dan, telefón 0908887474.

Od septembra, v novej sezóne,  budeme cvičiť takto:

Liptovský Mikuláš – utorok a štvrtok, prípravka od15.45, mladší žiaci od 17.00 , starší a dospelí od 18.00.

Tréner pre LM a manažér BUDO klubu Milan Matula  tel: 0908887474

Liptovský Hrádok – pondelok od 16.00 mlaď, od 17.00 starší a dospelí

streda od 17.00 mlaď, od 18.00 starší a dospelí

Tréner pre LH J. Král tel: 0910176190

23.8. sme v počte 5 cvičencov vystupovali na podujatí športový deň

telesne postihnutých. Ďakujem za spoluprácu Alexovi, Radovi, Milanovi a Danovi.

Niekoľko fotiek nájdete v galérii

  1. – 27.7. tréner JK sa ako vždy sám, zúčastnil super seminára  aikido/jiu jitsu/karate v Sypniewe / PL /, ktorý organizoval náš učiteľ J. Wysocki

15.7. – tréner JK sa  ( ako každý rok a ako vždy sám ) zúčastnil na letnej škole aikido, ktorú viedol shihan BENEDETTI 7. dan v Grazi, Rakúsko. Foto v galérii.

Dodatočné skúšky technickej vyspelosti 21.6.: výsledková listina

Martin Pokľuda   10. KYU červený opasok

Peter Beluščák   11. KYU oranžový opasok

Samuel Ondrla    11. KYU oranžový opasok

Martin Ondrla  11. KYU  oranžový opasok

Oliver Grygar 12. KYU  žltý  opasok

Matúš Grygar  12. KYU žltý  opasok

Všetkým zúčastneným gratulujeme a prajeme veľa síl do ďalších tréningov!

10.6. sme v počte 6+1 učili deti kotúle, hádzanie loptičiek do živého človeka a rozdávali cukríky a nálepky. To všetko na podujatí Cesta rozprávkovým lesom. Foto v galérii.

V počte 3 cvičencov – Robo, Aďa a ja sme sa 26.5. zúčastnili super seminára shihana Yamadu v Krakove. Večerný tréning viedol shihan Peter van Marcke.

Skúšky 28.4. 2018 – Konečne sme sa dočkali klubových aj medzinárodných skúšok v bojovom umení aikido. Zúčastnilo sa ich až 60 našich členov, juniorov aj seniorov. Predsedom skúšobnej komisie bol pán Juraj Marec z Prahy. Skúšky , aj celá akcia, spojená so seminárom, dopadli nad očakávanie úspešne. Všetci postúpili ďalej, niektorí dokonca až o dva stupne! Všetkým zúčastneným gratulujem ku skvelej práci, ďakujem rodičom našich juniorských členov za podporu. Taktiež priateľom z aikido klubov Košice, Spišská Nová Ves, Levoča a Prešov za účasť na seminári. Výsledok skúšok je tu:

PRIEZVISKO MENO STUPEŇ
ANTOL ALEX 9
BUBNIAKOVÁ NELLA 12
BESTA JURAJ 5
BOBÁK MARTIN 2
BORSÍKOVÁ LUCIA 9
CALLO OLIVER 9
ČAČKO SAMUEL 7
ČAČKO PETER 12
ČAČKO PETER 5
ČERVEŇ MICHAL 9
ĎURNÝ KAROL 7
FEDURCO ANDREJ 11
FEHÉRPATAKYOVÁ LEA 12
FRONKO MARTIN 7
GERBOC MATEJ 9
GUEDDOUDA SOFIA 7
GUEDDOUDA SEBASTIÁN 9
HRDINA NIKOLAS 9
CHVÁLA JERGUŠ 9
CHVÁLOVÁ MAJA 5
IVAN ROMAN 4
IVANOVÁ RADANA 5
JAKUBČIAK DANIEL 11
JANČI MATEO 9
JANČUŠKOVÁ LEA 11
KALISKÝ MATÚŠ 9
KANDRIK RICHARD 9
KOJŠ DOMINIK 4
KRÚPOVÁ DOMINIKA 11
KUBÍK MATEJ 9
KUBÍK MAROŠ 5
LÚČAN MAREK 7
LUDVIGH ADAM 11
MAĎAR RIŠO 7
MAĎAROVÁ SIMONKA 7
MEDŇANSKÝ FILIP 11
MIKUŠOVÁ ADELKA 9
MLYNÁR RICHARD 7
MLYNÁR MIŠO 5
NAHÁLKA ERIK 11
ONTKO RADOVAN 7
PLEŠKO ŠIMON 7
RIGG MATÚŠ 11
RIGG JERGUŠ 11
RÚFUS MATÚŠ 11
SEJNA ALEX 11
SCHWARZ ALEX 9
SCHWARZ ELLA 9
SIMONOVÁ IVANA 12
SOMORA TOMÁŠ 11
ŠPERKA TOMÁŠ 9
ŠTRBA SAMUEL 9
ŠUMANOVÁ MARTINA 11
ŠUTARA OLIVER 11
ŠUTARA TEODOR 11
TOMČÍKOVÁ TAMARA 12
TRÉGEROVÁ NELLA 11
VARGA MICHAL 9
VOJTÍK MARIÁN 11
ŽIVČIC ARTUR-ALEX 9
predseda skúšobnej komisie Juraj Marec 2. dan  
skúšobná komisia Ján Kráľ 3. dan  
  Milan Matula 1. dan
  1. a 22.4. sa JK zúčastnil na seminári so shihanom Wysockým v Opave.

7.4.2018 Predskúškový seminár dopadol dobre, hojná účasť bola aj sa pocvičilo. Väčšinou veci ktoré budeme potrebovať ku skúškam. Ďakujem všetkým za účasť!  24.3.  Účasť na seminári a skúškach pod vedením I. Sudorovej v Košiciach.

10.3. sa tréner JK a jeden člen klubu zúčastnili na medzinárodnom seminári JIU JITSU v Poprade.

  1. a 18.2. sa tréner JK zúčastnil seminára s na šim učiteľom. G. Stegerom v Novom Jičíne.